Андрію, Андрію, даруй нам надію...

13 грудня – одне з великих та улюблених свят українського народу - день святого Андрія Первозванного або, як у народі називають, свято Калити.  Народні традиції тісно переплелись  з релігійними, та так і дійшли до наших днів. Церковне свято відтоді зветься Калитою, а молодіжні зібрання набули назву Андріївських  вечорниць.  На такі вечорниці учні 9 класу (класний керівник Копняк С.В.) запросили сьогодні школярів та вчителів.

Гей, на наших вечорницях

І сумний розвеселиться:

Співи, танці, небилиці –

Гарні будуть вечорниці!

У народі говорили: «На Андрія робиться дівчатам надія», тому дівчата ворожили на судженого: чи скоро їх віддадуть заміж, яким буде майбутній чоловік.

Сьогодні ми повернулись у минуле,  відчули красу та поезію давніх українських обрядів: ворожіння на речах, квасолі, сірниках. Всі могли вкусити смачної Калити та поласувати варениками.

13.12.2019 | Aдмін