Про зарахування учнів до 1 класу

Головна » Про зарахування учнів до 1 класу   
 
 
 
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАРАХУВАННЯ ДІТЕЙ ДО 1-ГО КЛАСУ
В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

Так, у зв’язку з воєнним станом, під час прийому документів необхідно враховувати, що діти (або один із батьків), які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідку про звернення за захистом, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, а також не мають одного чи обох документів, також зараховуються до ЗЗСО.

Основне у рекомендаціях:

Цьогоріч зарахування здійснюватиметься відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України №367. 

До заяви одного з батьків (чи повнолітнього) додаються:

У зв’язку з воєнним станом, під час прийому документів необхідно враховувати, що діти (або один із батьків), які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідку про звернення за захистом, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, а також не мають одного чи обох документів, також зараховуються до ЗЗСО. 

У разі відсутності свідоцтва про народження, керівник закладу невідкладно інформує орган опіки та піклування для сприяння в оформленні документа. 

Якщо кількість потенційних першокласників перевищує спроможність закладу, орган, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, має запропонувати перелік ЗЗСО, доступних і наближених до місця проживання родини, а також сприяти зарахуванню дітей до обраних закладів освіти. 

Забезпечення державних гарантій, створення безпечного освітнього середовища, а також організацію здобуття освіти, освітнього процесу в умовах воєнного стану здійснюють:

  • органи виконавчої влади, органи військового командування, військові, військово-цивільні адміністрації та органи місцевого самоврядування, їхні представники, посадові особи (керівники, голови, начальники), органи управління (структурні підрозділи) у сфері освіти;
  • заклади освіти, установи освіти, наукові установи та їхні засновники;
  • громадські об’єднання, благодійні організації та фізичні особи, які здійснюють благодійну (волонтерську) діяльність.

Наказ МОН №1/4202-22 від 16.04.2022  Щодо зарахування до 1-го класу закладів загальної середньої освіти

Докладно про рекомендації – за посиланням.  

 

Наказ №7-у від 31.05.2021 "Про зарахування до закладу загальної середньої освіти здобувачів освіти 1 класу"

Наказ №26 - у від 27.08.2021 "Про зарахування до 1 класу ЗЗСО Скоцької Вікторії Олексіївни"

Наказ № 28 - у від 27.08.2021 "Про вибуття із ЗЗСО Терлецької Анастасії Олександрівни"

Про вільні місця для учнів 1 класу 

Зразок заяви

Заяви надсилати на електронну адресу ЗЗСО:      szsch33@gmail.com

 
 

Наказ №5-у від 29.05.2020 "Про зарахування до закладу загальної середньої освіти здобувачів освіти 1 класу"

 Про зарахування до ЗЗСО Зінчаренка Даниїла Сергійовича, наказ №10-у від 06.08.2020р.

Про зарахування до ЗЗСО Цимбала Артура Денисовича, наказ №12-у від 21.08.2020р.

Про зарахування до ЗЗСО Скарженюка Артура Сергійовича, наказ №13-у від 21.08.2020р.

 Зарахування учнів до 1 класу у 2019 році 


 
  Наказ №2-у від 31.05.2019

"Про зарахування до школи учнів до 1 класу"   

 Про вільні місця для учнів 1 класу

 

 Наказ №367 МОН України від 16.04.2018 р.

Лист - роз'яснення до наказу  №367 

 

                       

Що потрібно зробити батькам, щоб дитина була зарахована до
закладу освіти? 

 

До 31 травня подати заяву (зразок форми заяви) до школи.

Разом з заявою подаються:

- копія свідоцтва про народження дитини (під час подання копії пред'являєтья оригінал);

- оригінал або копія медичної довідки за формою перивнної облікової докіментації № 086-1/0 "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду";

- у разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини з особливими освітніми потребами до заяви можуть додаватися оригінал або копія висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації для зарахування дитини в інклюзивний чи спеціальний клас. 

   Крім того, заяви та документи до 31 травня можуть бути подані до інших закладів освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця.

У разі наявності та за бажанням одного з батьків при поданні заяви може бути пред’явлено документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти, реквізити якого вказуються в заяві.

Впродовж 01-15 червня заяви про зарахування дітей не приймаються, що  не виключає права батьків подати заяви після 15 червня на вільні місця.