новина

Головна » новина   

  

 

Топ 10 книг, які варто прочитати на карантині

Вже набридло слово, яке починається на букву «к» і закінчується на букву «н»? Попереду ще багато днів роботи з дому, навчання з квартири, прогулянок на балконі. Життя не зупинилося і обов’язків у вас навряд чи стало менше. Але якщо у вас з’явилося 1 додаткова година, яку ви не витрачаєте на дорогу до школи чи на додаткові заняття – радимо використати її з користю і приємністю. Ні, не гортати стрічку у Ютубі  чи Інстаґрамі. Читати книги!



Ми обрали для вас 10 крутих книг на БУДЬ-ЯКИЙ вік та смак, які відволічуть від перегляду пранків Ютубу чи танців Тік Току!

1. 36 і 6 котів-компаньйонів  (Галина Вдовиченко)

Самотнім бабусям і дідусям, що живуть у старечому будинку, потрібні помічники. А декому з великого котячого гурту час повчитися піклуватись про інших. Старенькі та 36 і 6 котів зустрінуться. Це знайомство приведе до неймовірних змін у житті людей і котів. Котів, які стануть не лише компаньйонами, але й футболістами і театральними акторами.

2. Сузір’я Курки (Софія Андрухович і Мар’яна Прохасько)

Головною героїнею цієї історії є не дівчинка, а бабуся Марія, яка живе разом зі своєю куркою Марічкою. Марія вимушена відправитися в темний ліс і зіштовхнути віч-на-віч зі своїми страхами, щоб допомогти своїм близьким друзям. На жінку та її домашню улюбленицю чекають цікаві пригоди, відкриття і небезпеки. Видання містить оригінальні ілюстрації, які розкривають зміст тексту. «Сузір’я курки» — це книга про дитинство і старість, єдність людини і природи. Вона вчить справжній дружбі, сміливості і кмітливості. Книга увійшла до каталогу «Білі круки» у 2017 році.

 3. Детективи з Артеку  (Андрій Бачинський)

Четверо друзів — Оленка, Сашко, Сергійко і Антон — познайомилися в літньому таборі. Вони випадково дізналися про скарби славнозвісної Міледі і вирішили їх відшукати. Друзів чекають небезпечні пригоди, двобій із викрадачами музейних цінностей і безліч кумедних ситуацій. Книжка не ілюстрована, але дуже легко сприймається. Призначена для дітей середнього шкільного віку. Історія «Детективи з Артеку» вкотре нагадує читачам, як добре мати справжніх друзів.

4. Все починається в 13 (Валентин Бердт)

Якщо ти підліток, то від літнього відпочинку в селі не чекаєш нічого, крім нудьги. Саме так почувалися герої нової повісті Валентина Бердта «Все починається в 13». Проте несподівано для себе вони потрапляють у справжні пригоди, наповнені містикою та паранормальними подіями – з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами. Якщо ти не з лякливих – тоді ця книга саме для тебе!

5. Чарлі і великий скляний ліфт  (Роальд Даль)

Роальда Дала називають одним з найбільших дитячих письменників ХХ століття і «літературним батьком» Джоан Ролінґ. «Чарлі і великий скляний ліфт» — карколомне продовження найпопулярнішої повісті Р. Дала «Чарлі і шоколадна фабрика» — однієї з тих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині. Великий скляний ліфт, створений незрівнянним містером Віллі Вонкою, злітає у відкритий космос, і тут починається просто неймовірний сюжет…

 6. Матильда  (Роальд Даль)

“Матильда” – найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ – авторки “Гаррі Поттера”. Матильда – геніальна дитина, проте її родичі так не вважають. Для них вона – зайвий клопіт, головний біль. І Матильда вирішує перевиховати своїх обмежених і зациклених на собі родичів, а заодно й жахливу директорку школи пані Транчбул…
1988 року “Матильду” було визнано  найкращою книжкою для дітей.

 7. Вперед, у гру! (Нік Еліопулос)

Перша пригодницька історія по грі Minecraft!

Четверо досвідчених гравців Майнкрафт мають спільну таємницю: окуляри віртуальної реальності, змайстровані вчителькою природознавства, можуть переносити друзів у гру! Але раптом виявляється, що Майнкрафт справді став реальним і небезпечним, тож єдиною надією на порятунок стає дівчинка, котра нещодавно перейшла в їхній клас…

 8. «Гобіт, або Туди і Звідти»  (Дж. Р.Р. Толкін)

Давно полюбився читачам у всьому світі. Історія про пригоди гобітів, чарівників та різних фантастичних істот перекладена багатьма мовами та отримала низку екранізацій і адаптацій у вигляді відеоігор. А ще навіть стала об`єктом чудернацьких досліджень: англійські студенти визначили, скільки калорій спалили гобіти на шляху до Мордора, наскільки поживним є ельфійський хліб лембас і чи зміг би вижити Фродо у битві з тролем 

 9. «Павутиння Шарлотти» (Елвін Брукс Вайт)

Книга вийшла у 1952 році і одразу отримала схвальні відгуки критиків та читачів. До слова, твір очолив рейтинг найкращих дитячих книг від ВВС. І це не дивно, адже головний персонаж книги – миле поросятко Вілбур – не залишить байдужим жодного читача, ні маленького, ні дорослого!

 10. «Еміль і детективи» (Еріх Кестнер)

Шанувальникам детективних історій неодмінно припаде до смаку історія західнонімецького письменника Еріха Кестнера «Еміль і детективи». Дивовижні пригоди, таємниці та загадки – у цій книзі допитливі читачі знайдуть усе це.



07.05.2020 | Aдмін

Вернутись назад