новина
День толерантності
16 листопада Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило «Декларацію принципів терпимості».
Статтею 6 була урочисто проголошена дата щорічного святкування події.
У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ця Декларація розвиває принципи, які були сформульовані ще у 1948 році у Загальній декларації прав людини.
Як заявлено в Декларації принципів толерантності (від лат. tolerantia — терпіння), «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».
Терпимість, означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань.
Терпимість – це гармонія у різноманітті. Це не тільки моральний обов’язок, але й політична та правова потреба.
Психологом школи Данильчик Л.П.було проведено заняття з учнями 9 класу на тему: «Толерантність».
Учні ознайомились з поняттям толерантності, правилами дотримання принципу толерантності в житті людини. Опрацювали основні положеня Декларації принципів толерантності, проголошеної ЮНЕСКО 16 листопада 1995р.
Епіграфом заняття стали слова італійського історика, філософа-гуманіста Г.Гвіччардіні:
«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші.
Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування
були б неможливими, якби не існувало
між нами взаємної терпимості».
16.11.2020 | Aдмін