Андріївські вечорниці

Ще із сивої давнини Україна славиться своїми традиційними святами й обрядами. Українці, шануючи свою минувшину та надбання пращурів, зберегли той чудовий колорит українських традицій, доповнивши й увиразнивши його.
Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається 13 грудня. Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу.
  13 грудня, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави. На зустрічах панував неповторний дух жартів та веселих пісень, лилася повноводною рікою мелодійна українська пісня, парубки силою мірялися, а дівчата, наче квіточки, мліли від задоволення приготування вареничків та вишивання.
  З метою відтворення обряду проведення вечорниць із здобувачами освіти 8- 10 класів  під керівництвом вчителів української мови та літератури Польовою Іриною Василівнию та Ковальчук Анною Миколаївною  були проведені українські вечорниці. Класний керівник 5 класу Копняк Світлана Володимирівна із здобувачами освіти теж провела захід, присвячений цьому дню. Тут було розкрито красу обряду. Дівчатка випробовували хлопців на спритність - загадували загадки, проводили конкурси. Свято пройшло цікаво. Діти доторкнулися до народних обрядів, розширили свої знання про традиції українського народу, поринули в дух свята. Учні мали можливість проявити свої таланти, відчули себе акторами, артистами. Цей захід сприяв духовному розвитку юних особистостей.
 Міцний наш рід, жива у ньому пам'ять про минуле. Тому бережіть цю прекрасну, невичерпну скарбницю, що наповнена розумом, світлом та надією.

13.12.2022 | Aдмін