новина
Голодомор-геноцид українського народу
Ніде нехай такого більш не буде!
Хай день новий життя несе нове.
Вклонімось низько сонцю й хлібу, люди!
В достатку Україна хай живе!
Щорічно, в четверту суботу листопада в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років. У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Однак, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Голодомору 1932-33 років передувала насильницька колективізація сільських господарств, “розкуркулення” селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.
З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати в закладі було проведено цілу низку заходів:години спілкування, тематичні виставки та лінійку-реквієм «Голодомор-геноцид українського народу».
Під час лінійки-реквієм здобувачі освіти змогли перегорнути трагічні сторінки тих страшних подій української історії, переглянути відеоматеріали «Голодний дух». Наприкінці заходу всі вшанували пам'ять жертв голодомору хвилиною мовчання. В суботу учні та педагоги долучаться до Всеукраїнської акції «Запалили свічку пам’яті».
24.11.2023 | Aдмін