Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів

Щороку 11 квітня народи країн, постраждалих від нацистської агресії, відзначають Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цей день встановлено з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.

Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів у всьому світі відзначається пам'ятними заходами, зустрічами колишніх в'язнів фашизму, поминанням загиблих, поклонінням їх пам'яті, покладанням квітів до могил та місць поховання жертв фашизму.

У зв’язку з цим днем сьогодні учні нашої школи разом із вчителем історії Ковальчук А.М. відвідали урочище Белендіївка. Семикласники дізналися, як у роки Великої Вітчизняної війни німецькі загарбники розстріляли понад 10 тис. мирних жителів. В одному урочищі Белендіївка загинуло 8 тис. гайсинчан.

Хвилиною мовчання учні вшанували пам'ять загиблих під час ІІ Світової війни.

Минули дні і роки пролетіли,

А дня того забуть ніхто не міг.

Тут навіть сосни з горя посивіли,

Тут навіть камінь плаче край доріг.

Невинні люди постраждали від фашистів,

Маленькі діти хотіли ще прожить,

Не почує мати синочкого свисту,

Той біль і рана досі в грудях всіх щемить .

12.04.2016 | Aдмін