Конкурс "Учитель року"

У школі продовжує тривати конкурс «Учитель року». У номінації «Українська мова і література» вчитель Ковальчук Анна Миколаївна провела відкритий урок у 10 класі за темою «Ідейне спрямування роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Художня майстерність (портрети, пейзажі, ліричні відступи)».

Урок розпочався емоційним налаштуванням, де учні мали змогу скористуватися романтичною наукою «селам» і визначити, які відчуття супроводжують їх останнім часом. Кожен із них обирав троянду, що припала їм до душі.

Під час уроку учні переглянули буктрейлер книги Панаса Мирного та Івана Білика « Хіба ревуть воли, як ясла повні?», аналізували прочитаний роман, визначали тему, ідею, проблематику твору.

Учениця 10 класу Драчук Марина підготувала повідомлення «Історія реформи 1861 року». Користуючись цитатами твору, учні визначали рівень художньої майстерності автора та актуальність роману у наш час.

Десятикласники Небурачек Дмитро та Драчук Марина інсценізували у ролях один із епізодів твору , де головний герой зізнається у коханні своїй дівчині.

Також учні складали паспорт твору та створювали психологічний портрет письменника.

Відкритий урок закінчився поетичною хвилинкою, де учениця 10 класу Ільніцька Ольга продекламувала напам’ять поезію Володимира Сосюри « Панасові Мирному».

ПАНАСОВІ МИРНОМУ

Ти вчив любить народ, любив голодних, гнаних,

І словом огненим за них ти воював.

Ти в творчості своїй, подібний океану,

І гаю в бурі час, у клекоті заграв,

Що грізно так стають на синій оболоні.

Ти рідний нам без меж, між нами, як живий,

Ти з нами в час новий і з нами в громі броні,

І в дзвоні молотів, за щастя йдеш на бій.

Встають в уяві знов Полтава й Ворскли води,

І Гадяча сади, воли й мантачки дзвін...

Безсмертний, славний син вкраїнського народу,

У праці й боротьбі ти всіх народів син.

(В. Сосюра)

07.10.2017 | Aдмін