Інтелектуальна гра «Філологічна еврика»

Продовжується декада вчителів суспільно-гуманітарного циклу. Вчителем української мови та літератури  Ковальчук А.М. була проведена з учнями 11 класу інтелектуальна гра «Філологічна еврика».

Змагання проходило у п`ять етапів. Спочатку гравці мали пояснити лексичне значення запропонованих діалектних слів.  У наступному турі учні  по черзі обирали категорію запитань із різних розділів мовознавства і літературознавства. Серед категорій були такі: «Фонетика», «Орфографія», «Лексикологія», «Словотвір», «Стилістика», «Морфологія», «Синтаксис», «Теорія літератури», «Драматургія» та інші. Наступний конкурс мав назву «Історичний». Гравці мали якнайшвидше назвати українського гетьмана за певними об’єктами. У ІV етапі практикумі «Загадки з вузлика» учасники  мали дати відповіді на жартівливі мовні питання-загадки. І насамкінець кожен  гравець мав дібрати якнайбільше українських синонімів до запропонованих слів іншомовного походження.У ході гри учні виявили неабияку ерудицію, кмітливість і почуття гумору, а найважливіше - ґрунтовні  знання  з   української   мови та літератури. Одинадцятикласники вкотре переконалися, що вивчати українську мову і літературу надзвичайно захопливо і цікаво!
     Переможцем цієї гри стала Драчук Марина, яка була нагороджена  грамотою.

20.02.2019 | Aдмін