Мова- краса спілкування,

Мова – то предків надбання,

Мова – багатство моє…

Ф.Пантов

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. З  цієї нагоди учителі української мови та літератури Польова Ірина Василівна, Ковальчук Анна Миколаївна, Турчин Алла Миколаївна, бібліотекар школи Музика Тетяна Степанівна, а також учні 6,7 та 8 класів підготували свято-конкурс «Рідна мова в рідній школі». Учні читали вірші М.Рильського, В.Сосюри, О.Олеся, Лесі Українки, В.Голобородька, О.Підсухи, А.Малишка. П.Воронька, зокрема твори «Українська мова», «Слово моє…», «Буду я навчатись мові золотій» та їнші.

Польова І.В. розповіла про те, що українська мова не зникла, бо люди берегли її як перлину, щоб колись заговорити нею в повний голос. Наш народ не одне століття боровся за рідну мову, за те, щоб сьогодні вона стала державною. А на Міжнародному лінгвістичному конгресі українську мову визнано однією з наймилозвучніших мов світу.

Переможцями у святі-конкурсі стали учень 6 го класу Артем Летичевський та учениця 8 го класу Аліна Новаківська. Їм найбільше вдалось передати красу і велич, ніжність, силу і простоту рідної нашої української мови.

Польова І.В. також провела радіопередачу «Як парость виноградної лози, плекайте мову!...» В ній пролунав заклик любити і шанувати мову Шевченка, Л.Українки, мову волелюбних предків-українців.

Тож любіть свою мову та оберігайте її.

Адже мова- це свого роду душа народу:

немає мови – немає народу.

21.02.2019 | Aдмін