ЗНО-2019

Головна » ЗНО-2019   

 

 

ЗНО-2019 - це потрібно знати

 Основні дати ЗНО-2019:
 Реєстрація розпочнеться 5 лютого і триватиме до 25 березня.
Основна сесія відбуватиметься з 21 травня до 13 червня.
Додаткова сесія запланована на 26 червня – 12 липня.

 Календар пробного ЗНО:

  • реєстрація триватиме з 8 до 31 січня.
  • 16 та 23 березня відбудеться пробне тестування.

Випускникам закладів загальної середньої освіти результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:

– українську мову і літературу;

– математику або історію України (на вибір учасника);

– ще один предмет із переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мова).

Важливо наголосити, що 2019 року учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з двох предметів: з української мови і  математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір. Нагадаємо, що 2018 року для вказаної категорії осіб обов’язковою була державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання лише з української мови.

Український центр продовжує приділяти значну увагу посиленню інклюзивного компоненту оцінювань, тож 2019 року особи з порушеннями зору матимуть можливість пройти зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології: завдання будуть надруковані рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Окрім цього, 2019 року пройде апробація технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання для осіб із глибокими порушеннями зору, яка передбачає використання комп’ютерної техніки та спеціальних програмних засобів для сліпих і слабозорих людей. Апробація відбудеться під час додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

Як і в минулі роки, за запитом учасників завдання сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською й угорською мовами.

 Детальніше >>

Графік проведення ЗНО - 2019

МАТЕМАТИКА

21 травня

УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА

23 травня

ІСПАНСЬКА МОВА

27 травня

НІМЕЦЬКА МОВА

27 травня

ФРАНЦУЗЬКА МОВА

27 травня

АНГЛІЙСЬКА МОВА

28 травня

ФІЗИКА

30 травня

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

04 червня

БІОЛОГІЯ

06 червня

ГЕОГРАФІЯ

11 червня

ХІМІЯ

13 червня

Три основні нововведення ЗНО-2019 

Перша новація: студентам закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації та учнів закладів професійно-технічної освіти для отримання атестату, а його переважно отримують на другому курсі, необхідно буде у форматі ЗНО складати українську мову і літературу та математику або історію України на вибір учня, студента чи слухача.

Друга новація:   – це запровадження мінімального рівня балів. Торік таку планку у 150 балів ввели медичні виші, цьогоріч її запровадили й на інші спеціальності. Так, щоб навчатися на спеціальностях право, фармація, публічне управління та міжнародні відносини, конкурсний бал не може бути нижчим 130 балів з кожного предмету.

Третя новація:  для того, аби вступити у медичний виш, доведеться складати іспит з математики або фізики. Першим обов’язковим є українська мова, другим – біологія або хімія на вибір.